Farklı Alanlar için Duvar Dekorasyonu Fikirleri

Karnur İnşaat / Dekorasyon  / Farklı Alanlar için Duvar Dekorasyonu Fikirleri

Farklı Alanlar için Duvar Dekorasyonu Fikirleri

Yaşam alanına farklı bir dokunuşta bulunmak istiyorsan ve çabasız bir değişikliğe ihtiyacın varsa, işe duvarlarını dekore etmekle başlayabilirsin! Vivense İç Mimarlarından Ecem Tutak, bulunduğu mekana bambaşka bir hava katan duvar dekorasyonu önerilerini senin için bir araya getirdi.

Duvar dekorasyonuna başlamadan önce, seçeceğin duvar rengine karar vermelisin. Tüm duvarlarını aynı renge boyayabileceğin gibi, tek duvarını farklı bir renkle de vurgulayabilirsin. Eğer sade bir dekorasyon stilin varsa ve mekanını daha çarpıcı bir hale getirmek istersen, pastel tonlar yerine daha koyu renkleri tercih edebilirsin.
Ofis gibi çalışma alanlarında dikkatini dağıtacak renk ve duvar dekorasyon ürünlerinden kaçınmalısın. Açık renkler çalışma ortamını daha aydınlık gösterecektir. Ofis duvar dekorasyonuna dahil edeceğin gösterişli bir saat ise, hem ofis şıklığını tamamlayacak hem de zaman yönetimi konusunda sana destek olacaktır.

Eğer duvarlarına biraz daha hareket ya da doku katmak istersen, taş ya da tuğla duvar dekorasyonunu tercih edebilirsin. Aynı etkiyi daha kolay elde etmek içinse şık duvar kağıtlarından faydalanabilirsin. Özellikle çocuk odaları ya da yatak odalarında kullanabileceğin duvar kağıtları sayesinde stil sahibi bir dinlenme alanı yaratabilirsin.

Büyük bir alanın varsa, dekoratif tablolarla duvarlarına sanatsal bir dokunuşta bulunabilirsin.. Eğer yaşam alanında bohem bir stil yakalamak istersen, son zamanların gözdesi olan makrome duvar süsleri tam sana göre! Daha zarif ve sade bir şıklıktan yanaysan, minimal desenli çerçeveli tablo setlerini tercih edebilirsin.

Dekorasyon stiline göre tercih edeceğin açık duvar raflarını aynı zamanda depolama alanları olarak kullanabilirsin. İstersen metal duvar rafları ile endüstriyel bir stil yaratabilir veya eskitme ahşap raflarla evine nostaljik bir hava katabilirsin.

Unutma ki raflar sadece salon gibi yaşam alanlarına değil, mutfak ve banyo gibi alanlara da şıklık katacaktır. Baharatlıklarını ve yağdanlıklarını mutfak duvar raflarına yerleştirebilir ve böylece ihtiyacın olan her an elinin altında bulunmalarını sağlayabilirsin. Özellikle banyo ya da balkon gibi daha küçük alanlarda geometrik formlu duvar rafları kullanmak mekanına derinlik katacaktır.

Son önerimiz ise modası hiçbir zaman geçmeyen, yaşam alanlarına her zaman zarafet ve derinlik katan aynalar! Kendi zevkine göre sade, işlemeli ya da sıra dışı aynalar tercih edebilirsin. Özellikle küçük mekanları geniş göstermene yardımcı olacak aynaları, pencere kenarlarına yakın yerleştirerek gün ışığını daha iyi yansıtabilirsin. Hatta özgün bir ayna stili yaratmak istersen, etrafına süslemeler ekleyebilir ve kendi zevkini ortaya koyabilirsin.

Satış temsilcilerimizin size özel sunduğu ödeme seçeneklerinden yararlanın.