Yeni Zelanda’da Rustik Görünümlü Modern Ev

Karnur İnşaat / Mimari  / Yeni Zelanda’da Rustik Görünümlü Modern Ev

Yeni Zelanda’da Rustik Görünümlü Modern Ev

Condon Scott Architects’ten Barry Condon, Yeni Zelanda’nın Wanaka kentinde, alçak çatıları ve derin saçakları sergileyen teraslı bir arsa üzerinde yeni bir ev tasarladı.

Ziyarete gelen çocuklarını ve torunlarını ağırlayabilecekleri bir alan isteyen aktif, dış mekan odaklı bir çift için tasarlanan ev, klasik ve rustik ama modern bir görünüme sahip.

Bir kum dokunuşu eklemek için açıkta kalan yapısal çelik fasya ile bir şist, metal ve sedir paleti kullanan ev, bölgenin alpin ve kırsal manzaralarına uygun görünüyor. Avluya inen basamaklı bir güverte de iç mekanlar ve bir avlu ile bağlantılıdır.

Sürgülü latalı ahşap perdeler, avlunun benzersiz ve özel bir özelliğidir. İç mekan bahçesi ve çalıştırılabilir ekranları ve bir ‘oda’ haline gelmesini sağlayan panjurlu çatısı ile iç/dış mekan hissine sahiptir.

Sürgülü cam kapılar, şömine, barbekü, salon ve yemek alanı içeren avluyu evin iç kısmına bağlamaktadır.

Oturma odasının sınırlarını çevreleyen kat kat pencereleri, doğal ışığın evin kalbine süzülmesini sağlar. Evin sosyal alanları tamamen açık plan olup, uzaktaki dağ ve göl manzarasından faydalanacak şekilde konumlandırılmıştır.

İç mekan paletinin derin renkleri ve dokuları ve ev genelinde kullanılan doğal dış malzemeler, ev sahiplerini kışın sıcak ve rahat tutarken, dış mekanın mümkün olduğunca çoğunu alması planlanan alanlar ile geniş manzaralar için zengin bir fon sağlar.

Satış temsilcilerimizin size özel sunduğu ödeme seçeneklerinden yararlanın.